SFS’ye Özbekistan’da TÜRKSOY Basın Ödülü

Sfsglobaltrade

SFS’ye Özbekistan’da TÜRKSOY Basın Ödülü

SFS Global Ticaret ve Yatırım Danışmanlığı grup şirketimiz olan O’zbekistanavazi (Özbekistan’ın Sesi)’ne TÜRKSOY’dan büyük ödül.

Ödül töreni videosu için tıklayın.

Taşkent (Golden Bridge News); TÜRKSOY Basın Ödülleri, Özbekistan’daki Haydar Aliyev Azerbaycan Kültür Merkezi’nde Özbek gazetecilere takdim edildi. 44 günlük Vatanseverlik Savaşı’nın sona ermesinden sonra, Azerbaycan Kültür Merkezi’nin sunumuna dayanarak TÜRKSOY örgütünün, Azerbaycan gerçeğinin yayılmasına desteklerinden dolayı çok sayıda Özbek gazeteciye özel ödül verdiğini belirtmek gerekir.

Etkinliğe TÜRKSOY örgütü, Özbekistan-Azerbaycan Dostluk Derneği, Özbekistan Gazeteciler Birliği önderliği, kültür ve sanat dünyasından isimler katıldı.

Etkinliğin açılışını bir tanıtımla yapan Özbekistan Haydar Aliyev Azerbaycan Kültür Merkezi Müdürü Samir Abbasov, TÜRKSOY organizasyonu hakkında bilgi vererek, Türk ülkelerinin kültürel çabalarını birleştiren bu organizasyon bünyesinde geniş bir işbirliği platformu oluşturulduğunu kaydetti. Diplomat, Azerbaycan ordusunun kahramanlığı ve Başkomutan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in başarılı politikası sonucunda, yaklaşık 30 yıldır işgal altında olan Azerbaycan topraklarının kurtarıldığını kaydetti. “Özbekistan-Azerbaycan” Dostluk Derneği Başkanı Erkin Nuriddinov, Özbekistan Gazeteciler Birliği Başkanı Olimcon Usarov, Özbekistan “Turan” İlimler Akademisi Başkanı Haydarbek Bababekov, Özbekistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin genel olarak ülkelerle geliştirilmesi Türk dünyasının bilim, kültür, sanat, medya dahil her alanda Türk devletleri arasındaki dayanışma ve işbirliğinin önemli olduğunu kaydetti. TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Rayev yaptığı konuşmada temsil ettiği kurumun faaliyetleri hakkında bilgi vererek, 2020 yılında 44 günlük Vatanseverlik Savaşı olaylarını Türkiye’ye getiren medya çalışanlarına TÜRKSOY Basın Ödülü’nü vermeye karar verdiklerini söyledi. Genel Sekreter, 10 Eylül 2021’de Azerbaycan Kültür Bakanlığı’nın başlattığı törenle TÜRKSOY Basın Ödülü’nü kazananlardan bazılarının takdim edildiğini söyledi. Ardından Sultan Rayev ve Samir Abbasov, Azerbaycan gerçeğini dünya kamuoyuna aktarma yolunda öne çıkan Özbek gazetecilere TÜRKSOY ödüllerini takdim etti.

Paylaş
Bağlantıyı kopyala